Televizyon Fiyatları

18 Aralık 2013

televizyon-fiyatlariTelevizyon şüpsesiz her evde bulunan zamanımızın en önemli iletişim araçlarından biridir. Evlerimizde çeşit çeşit marka ve modellerde televizyon var.

Televizyon fiyatları televizyonun marka ve modeline göre değişmektedir. Fiyatları belirleyen televizyonun özellikleridir. Eski model tüplü televizyonların fiyatları yeni LCD televizyonlar ve LED televizyonlar çıktıkça düşüyor. Hatta öyleki artık mağazalarda tüplü televizyon bulunamaz oldu. Ancak ikinci el eşya dükkanlarında bulunabiliyor. Tüplü televizyonlar. Maddi durumu pek iyi olmayanlar fiyatları uygun olduğu için yine tüplü televiyonları tercih ediyor.

Televizyon fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ekran büyüklüğüdür. 35 ekrandan başlayarak 120 ekrana kadar hatta daha büyük modellerde televizyonlar mevcut piyasada. Yaygın kullanılan 55 ekran üzeri teleziyonlardır.

LCD televizyonlar daha kaliteli görüntüsü, düşük enerji tüketimi ve az yer kaplaması gibi faktörlerden dolayı sıkça tercih ediliyor. LCD televizyonların fiyatları 500 TL’den başlayıp 5000 TL ve üzerine kadar gidebiliyor. LCD tvlerden sonra çıkan LED TVler görüntü kalitesini bir üst düzeye taşıyor.

Yakın zamanda piyasaya çıkan akıllı televizyonların fiyatları biraz daha yüksek. Akıllı televizyonlar internete girebiliyor, görüntülü görüşme yapmanıza olanak sağlıyor, programları kaydediyor ve bunun gibi birçok özelliği bünyesinde barındırıyor.

televizyon-fiyatlaritv fiyatları

Türkiye’de en çok kullanılan yerel televizyon markaları; Arçelik, Beko, Vestel , Profilo gibi markalardır.

Bunların yanı sıra yabancı marka televizyonlarda oldukça yaygındır. Başlıca markalar Samsung, LG, Panasonic, Philips, Sony , Sunny, Toshiba gibi markalardır.

Televizyon fiyatlarıyla ilgili bu sitede markalara ve özelliklerine göre televizyonların fiyatlarını görebileceksiniz.

Televizyon fiyatları, tv fiyatları, akıllı tv fiyatları,  tüplü tv fiyatları, lcd tv fiyatları, led tv fiyatları

Yorum Yazın

Yorumu gönder